Obóz Szkoleniowy dla Kadry Kierowniczej Organizacji Polskich na Syberii

img_042917 sierpnia 2016 roku opuścili Płock i Polskę uczestnicy Obozu Szkoleniowego dla Kadry Kierowniczej Organizacji Polskich na Syberii.

Tradycyjnie już jak co roku 1-go sierpnia br. przybyła do Płocka grupa Polaków mieszkających na stałe na Syberii, zrzeszonych w organizacjach polonijnych w Barnauł, Bijsku, Górno-Ałtajsku i Kemerowie.

W tym roku organizatorzy Obozu Edukacyjno – Szkoleniowego położyli duży nacisk na zapoznanie uczestników z aktualnie obowiązującymi przepisami (i planowanymi zmianami) dotyczącymi repatriacji do kraju i zasadami otrzymywania „Karty Polaka”. Skrócone informacje na ten temat (uzyskane na spotkaniu w Senacie RP) możecie znaleźć w zakładce DOKUMENTY. Zajęcia prowadzili wykładowcy: Tadeusz Milke i Zbigniew Dymke oraz Radna Rady Miejskiej w Płocku – Wioleta Kulpa.

W trakcie pobytu nie zabrakło nauki języka polskiego (zajęcia prowadziła dyplomowana nauczycielka Pani Anita Lewandowska – członek RSW-Z).

Nauka tańców i pieśni polskich odbywała się w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” pod nadzorem choreografa zespołu.

Jak co roku Goście z Syberii odwiedzili Panią Senator Barbarę Borys – Damięcką z Komisji ds. Łączności z Polakami z Zagranicy, Starostę Płockiego, Prezydenta Miasta Płocka oraz Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

W między czasie uczestnicy Obozu zobaczyli Kopalnię Soli w Kłodawie, zabytki Torunia, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz atrakcje Płocka.

Zapraszamy do zapoznania się w GALERII ze zdjęciami wykonanymi przez uczestników i organizatorów Obozu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.