Wydatna pomoc MSZ

IMG_0148Dzięki pomocy i dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych udało się w roku 2015 zorganizować dwa programy. W sierpniu przyjechali do Polski Przedstawiciele Organizacji Polskich na Syberii. Program zakładał zapoznanie się z polskimi przepisami dotyczącymi m.in. otrzymania Karty Polaka i zasadami repatriacji. W zajęciach warsztatowych w Harcerskim Zespole Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” uczyliśmy się polskich tańców i polskich pieśni ludowych.  Jako element dodatkowy przewidziane było zwiedzanie Polski. Zostaliśmy przyjęci przez Senacką Komisję zajmującą się sprawami Polaków za granicą oraz zwiedzaliśmy Sejm i Senat RP.

W dalszej części pobytu w Warszawie odwiedziliśmy Łazienki Królewskie i spacerem przeszliśmy na Plac Zamkowy. Na zakończenie zwiedzaliśmy Muzeum Wojska Polskiego.

IMG_0145W trakcie pobytu odwiedziliśmy Starostę Płockiego i Przewodniczącego Powiatu Płockiego,

Prezydenta Miasta Płocka i Przewodniczącego Miejskiej Rady w Płocku.

Przy okazji wizyty w Skansenie Wsi Polskiej odwiedziliśmy Burmistrza Miasta Sierpca i Przewodniczącą Rady. Odwiedziliśmy również zespół pałacowy w Opinogórze i zapoznaliśmy się z historią Zamku w Ciechanowie.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w poniższych artykułach:

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.