Polacy z Syberii z wizytą u Starosty

2014-08-06 14:11 | Wiadomości

Tradycyjnie, jak co roku Płock, Starostę i powiat płocki odwiedzili potomkowie Polaków zesłanych niegdyś na Syberię.

Trzydzieścioro czworo Polaków, ludzi urodzonych i wychowanych na Syberii w polskich rodzinach przyjechało do Płocka na zaproszenie Regionalnego Stowarzyszenia Wschód – Zachód. Już po raz siódmy gościł ich Starosta Płocki, Michał Boszko.

– Cieszę się, że możemy gościć Państwa w Polsce i w Powiecie Płockim, który zawsze z przyjemnością wita potomków wybitnych Polaków, niegdyś zesłanych na obcą ziemię – mówił Starosta Płocki, Michał Boszko. – Tym bardziej nam przyjemnie, że widzę w grupie naszych gości wielu młodych ludzi, którzy odwiedzają kraj swoich przodków.

W tym roku jedna z uczennic z Syberii dostała się na studia w Polsce i zostaje już w naszym kraju. O takim obrocie sprawy marzy wielu jej równolatków. Do Polski przyjechali także lekarze, dziennikarze i biznesmeni – wszyscy mogli pochwalić się polsko brzmiącymi nazwiskami.

Ich pobyt w Polsce udał się dzięki współpracy sześciu organizacji polonijnych z Ałtajskiego Kraju i Omskiego Obwodu Federacji Rosyjskiej z płockim Regionalnym Stowarzyszeniem Wschód – Zachód.

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *